Dział Rekrutacji na Studia

Collegium Novum
ul. Gołębia 24, pok. 18
31-007 Kraków

tel.: +48 12 663 14 01
tel.: +48 12 663 14 08
tel.: +48 12 663 14 41
fax: +48 12 663 14 34

Pracujemy:
poniedziałek 10:00-16:00
wtorek-piątek 8:00-16:00

Skontaktuj się z nami!
rekrutacja@uj.edu.pl

Poniżej opisane zostały tylko niektóre spośród wielu programów studiów prowadzonych w Uniwersytecie Jagiellońskim – pełną ofertę można znaleźć na stronie www.erk.uj.edu.pl.

Język polski w komunikacji społecznej: nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego

Polonistyka to nie tylko wiedza o literaturze

Język polski w rankingach języków egzotycznych i trudnych do opanowania w tym samym szeregu, co fiński, perski czy węgierski. Nic dziwnego, skoro nawet Polakom poprawna odmiana przez przypadki sprawia czasem wiele kłopotu! Dlatego aby zostać nauczycielem języka polskiego jako obcego należy ukończyć odpowiednio zaawansowane studia. Z taką ofertą wychodzi Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie, proponując kandydatom naukę na nowym kierunku: język polski w komunikacji społecznej.

Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów filologicznych i kulturoznawczych (zwłaszcza filologii polskiej, choć nie tylko), którzy swoją przyszłość wiążą z uczeniem obcokrajowców języka polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Przyszli studenci powinni posiadać już wiedzę o współczesnym języku polskim, którą w trakcie studiów rozbudują o umiejętności dydaktyki języka obcego.

W programie studiów znajdują się zajęcia poświęcone pogłębianiu wiedzy językoznawczej w perspektywie porównawczej, szeroki zakres kursów związanych z glottodydaktyką i metodyką nauczania języka obcego oraz przedmioty dotyczące nauczania o kulturze polskiej w perspektywie wielokulturowej. Praktyka pedagogiczna, obowiązkowy element programu studiów, prowadzona jest w Szkole Języka i Kultury Polskiej przy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.

Absolwenci znajdują pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą, prowadząc kursy języka polskiego, szkoły letnie, lekcje indywidualne, przygotowując pracowników firm wchodzących na polski rynek, przyszłych studentów polskich uczelni i pasjonatów.

Więcej informacji można znaleźć na stronach Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie: http://www.polishstudies.uj.edu.pl/oferta/polska/studia-drugiego-stopnia-magisterskie.